| NesCafe a întrebat:

Salut fratilor imi merge jocul metin 2 in reluare adica cand intru in joc cand vreau sa schimb directia de pe mouse apas click dreapta si rotesc si mie abia dupa 2 sec mi se misca in directia aia. Ce sa fac ca am mai pus odata intrebarea aa si inca ceva cand dau directia mai in jos spre pamant mi se misca ceva din jos-ul ecranului pana sus parca ar fi film vechi da nu uitati ca eu il joc la low ...ca la high imi merge mult mai greu. TOTUL de cand mi-am luat placa video asta ati radeon 9600xt 128 mb ca sa scap de via s3g unichrome pe igp. Dar sa nu imi spune-i ca am memorie mica si virusi ca nu am nimic ca eu pe VIA s3g imi megea excelent metinu de fapt avea ceva lag e nromal dar nu mergea in reluare am doar 768 MB OF RAM si proces AMD SEMPTRON 2600+ 1, 6 GHz Si pe via imi mergea bine dar pe placa asta video ce are de merge in reluare? Funda + VOT VA ROG MULT DE TOT AJUTATI-MA

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Primul lucru, incearca sa cauti un program compatibil cu placa ta video, cel mai nou, scrie pe google ati radeon 9600xt drive, poate gasesti ceva.
Apoi du-te la setari la metin, adica optiuni si:
Resolution: O dai cat mai mica, adica 800x600 16 bits.
Frequency: 56, sau cat de putin e la tine.
Gamma: 3
Use cursor software: sa lasi bifat, merge mai repede cursorul(sageata)
Window mode: Fullscreen
Ime mode: GAME IE.
Fog: Near
Tnl: auto
Shadow: none.
Daca nici asa nu merge, du calculatorul la cineva care se pricepe, sau la reparatwinking

| NesCafe explică (pentru MenInShadow):

Fara senss... oare trebuie un overclocking
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am placa video Randeon 9200 1280x1024 (32bit) 128 mb, Metinu imi face la fel ca la tine dar nu asa rau.dar si mie imi merge in reluare cand invart imaginea sau cand fug se opreste putin merge incet dupa revine si tot asa...Probabil e de la placa video.