| MariusA99999 a întrebat:

Ieri am schimbat windows-ul pentru ca nu mai mergea bine pc-ul si nu mai puteam instala nimic. Dar nu stiu daca am gresit sau nu...de cand am lat pc-ul si pana ieri am avut windows 7 ultimate pe 32 bit iar ieri am bagat tot 7 ultimate pe 64 bit(nu stiu daca pc-ul meu e pe 32 sau 64 bits).
Am instalat driverele originale dar sunetul nu merge, am cautat si pe net, am scris la fel doar ca am pus x64 si tot nu merge cu driverele alea. Putin ajutor, va rog?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa ce a spus Rommeo si in prealabil instaleaza Adobe Flash Player.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand windwos pe 64 de biti se baga numai daca ai peste 3, 44 giga ram ca sa recunoasca toti ramii. Daca ai numai doi sau 3 giga ram, win pe 32 de biti este destul.

Dupa ce reinstalezi un windows trebuie sa te conectezi la internet si apoi sa cauti driverele de sunet. Fara acel driver de sunet, un ...conducator de sunet, nu se aude nimic. Poti descarca programul Driver booster si il instalezi. Dupa instalare scanezi cu el si dai update pe toate driverele.

| MariusA99999 explică (pentru anonim_4396):

Am suficient. 6Gb ram ddr3, procesor AMD 3, 9, hard disk 1TB si placa video dedicata Radeon 2GB (cea de pe placa de baza nu stiu de cat e big grin )

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusA99999):

Eu cand am avut asemenea problema si nu stiam ce are, am scos placa de sunet, am curatat si placa de baza cu o pensula moale. Apoi am intepenit bine placa de sunet care probabil avea ceva praf sub ea si nu facea contactul bine. Poti incerca si tu. Mai intai vezi daca e vreun semn al exclamarii(!) in Device manager. Daca exista vreun semn al exclamarii, trebuie sa dezinstalezi driverul si sa instalezi altul.Tot acela sau altul.

| Rommeo a răspuns:

Teoretic daca e mai nou de 7-8 ani ar trebui sa fie pe 64 bit. Uite aici un site cloud ce i-ti detecteaza driverele automat. Apesi pe butonul My Drivers apoi Start the detection.
http://www.driverscloud.com/en/start/1-1/start-the-detection