| ゼロの a întrebat:

Salut.Ieri ma jucam linistit metin2, Dupa cateva min o inceput sa mearga tot mai greu si dupa aia s-a stins pc. L-am repornit si cand o pornit imi apare:
PXE-E61: Media Test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM.
Operating System not found
Ce sa fac.
Mentionez ca am avut win7 pro, Leptopu ii pentium 4. Ajutor.

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu cred sa fie o problema software.

Daca are garantie, du-l la ei.

Daca nu mai are, desfa-l si verifica contactele de la hard, memorii si cablurile care le ai la indemana.

| ゼロの explică:

Multumesc de raspunsuri, dar l-am reparat intr-un alt mod.
1.inainte sa porneasca am apasat f1 la Lenovo.
2.la BIOS>boot, am dat sa porneasca doar hdd, iar restul sa nu le deschida.
3.a pornit normal, dar pe desktop nu aveam nimic.
4.am deschis taskmanager>run>explorer.exe
Si a mers.

| LegoLegolas a răspuns:

Cred ca trebuie reinstalat windows-ul pentru ca nu-l gaseste.

| Geany_Condrut_1998 a răspuns:

Amice trebuie reinstalat windownsul dar de data asta sa bagi XP ca ruleaza mai bine pe laptop. Spun asta din propria experienta.