| Hori98 a întrebat:

Salut,
La scurt timp dupa ce deschid pc-ul mi se inchide ecranul si imi apare No vido input.
Stie cineva cum as putea remedia problema?

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

E problema a placii video, nu ai semnal video. ce sistem ai? spune componentele si vedem ce si cum. tongue

| Hori98 explică (pentru florin1979):

Am windows xp sp3 placa video de 128 procesor de 1, 6 si 1.25 rami.

| florin1979 a răspuns (pentru Hori98):

Porneste calculatorul cu capacul lateral deaschis. uita-te daca ventilatorul placii video se invarte sau daca se incalzeste putin radiatorul ei. sa vedem daca primeste curent.

| Axys a răspuns:

Ai un buton pe monitor care scrie imput? Daca da apasa pe el daca nu!
Inchide pc-ul si verifica fisele din el! Scotele si punele le loc poate nu-s arenjate cum trebuie mult noroc!

| DextroCs a răspuns:

Reinstaleaza driverul placii video!