| Dzeko7 a întrebat:

Salut lume! Am si eu o problema la pc, cand apas pe butonul de start sta 2 secunde si se aude un beep vreo 3 secunde apoi se opreste iar dupa 5 secunde iar incepe si o tine tot asa dar pe ecran nu apare nimic ca si cum pc-ul ar fi inchis, zgomotul cred ca se aude din fata de la cablurile de la butoanele de start si restart. Aveti idee ce poate sa aiba?

Răspuns Câştigător
| floryn1993 a răspuns:

Verifica Rami

10 răspunsuri:
| MunteanuIoan a răspuns:

Scoate memoriile ram si baga-le din nou. Daca tot asa face inseamna ca o un slot/o memorie e defect(a)

| ZMR97 a răspuns:

E din cauza condensatorilor cred. Acum depinde câți s-au ars, iar ca să-l repari (dacă e așa cum zic eu) costă cam 5-7lei un condensator.

| MunteanuIoan a răspuns (pentru ZMR97):

Cum sa repare mai condensatorii? adica sa ii scoata de pe placa de baza si sa-i inlocuiasca? E sansa 10% de reusita daca la asta te referi.

| ZMR97 a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Mă lași mă cu teoriile tale?=)
am avut aceeași problema, și din cauza condensatorilor a fost.

| MunteanuIoan a răspuns (pentru ZMR97):

Si sa ghicesc ca i-ai schimbat, nu? Esti cumva sculptor in boabe de orez sau ceva?

| ZMR97 a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Am zis cumva în vreun comentariu că sunt eu mare meșter?
l-am dus la o firmă specializată în repararea computerelor.

| MunteanuIoan a răspuns (pentru ZMR97):

Pai si aia nu sunt oameni? laughing Cel putin eu unul nu as schimba condensatorii in vecii veciilor

| TrolFrezze a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti reinstalezi windowsu

| Dzeko7 explică (pentru TrolFrezze):

Nu-mi apare nimic pe ecran, nu imi porneste cum naiba sa-l reinstalez?

| Falcao_Radamel_1992 a răspuns:

Am avut si eu problema asta si rami au fost de vina