| LoveSleep a întrebat:

M-am chinuit azi toată ziua (vreo 2 ore) cu "Unified Remote".
L-am instalat pe calculator.
L-am instalat pe telefon.
Am dat pe el, a scanat și n-a găsit nimic.
Ce fac acum?
Dau fundă, salut.

7 răspunsuri:
| GoogleUser a răspuns:

Dar nu inteleg ce vrei acuma sa facu cu el, sa-l dezinstalezi sa ce?

| LoveSleep explică (pentru GoogleUser):

Să-l fac să meargă straight face

| Psychzor a răspuns:

Poti incerca alta aplicatie similara, gen TeamViewer.

De obicei astfel de aplicatii au nevoie de acces din calculator, aplicatia instalata pe windows este de fapt un server prin care primeste controlul de la distanta al telefonului prin aplicatia respectiva.

| AndreiasM123 a răspuns:

Poate nu ai transmitator infrarosu, si de fapt sunt sigur ca nu ai big grin

| LoveSleep explică (pentru AndreiasM123):

Ala ce mai e?

| AndreiasM123 a răspuns (pentru LoveSleep):

Un fel de LED care trimite unde infrarosii la televizor, aer conditionat, set-top box etc. Ca sa verifici cauta la specificatiile telefonului tau daca ai transmitator IR

| jordash a răspuns:

Salut. Folosesc unified remote de ceva timp. Pentru a funcționa aplicații trebuie sa urmezi următorii pași :
trebuie să fii conectat la aceeași rețea WI-FI
trebuie să fii conectat cu același cont google. De aici e simplu. Dacă instalezi întâi pe pc sau laptop aplicația îți va găsi telefonul din prima. Aplicația din app store nu e folositoare, decât dacă instalezi varianta pro. (poți să-l descarci gratuit de pe internet). Baftă, dacă urmezi pașii e imposibil sa nu meargă.