| IamPharell a întrebat:

M.am mutat cu chirie si internetul este de la upc. Tv merge dar internetul nu. Am conectat cablu de retea cumparat de mine din modem in pc si imi zice cable unplugged. Ce sa.i fac dau mare funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-l suna pe propietar. S-ar putea sa se priceapa la fel ca tine. Suna la UPC. trebuie sa aiba un numar de Help. La DIGI (RCS-RDS) au.
Uite si cateva explicatii: http://www.upc.ro/......gurare.pdf
Ideea este sa ai CD-ul

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate modemul din priza cateva secunde apoi baga-l iar.Pentru resetare. Daca tot nu merge suna-l pe proprietar.

| IamPharell explică:

Daca bag cablu de retea din modem in in ala de la tv i apare la modem ca e un pc conectat. Crezica trebuie sa iau un cablu care sa intre din modem in pc