| RAf1224 a întrebat:

Marți mi-am deschis laptopul(Asus zenbook UX306U) și săgeata de la mouse era blocată în mijlocul ecranului și pana azi tot nu o pot mișca. Laptopul e din decembrie, deci nu e vechi...
Ce să fac? Nu pot folosi deloc laptopul de alaltăieri.

3 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Probabil ti s-a stricat touch.ul. Ai incercat sa conectezi un mouse? Daca nu iti merge mai bine il duci in garantie sau la un service care se ocupa de laptopuri.

| Gabriel9707 a răspuns:

Ai incercat sa folosesti tasta F* care blocheaza si deblocheaza mouse-ul? Daca nici asta nu merge incearca sa atinci touch-padul cu doua sau trei degete de mai multe ori.

| RAf1224 explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri...Am găsit tasta F pentru touchpad şi îmi apare că este activ, şi nu merge, deci...Are touchpad-ul probleme.