| adisala a întrebat:

Memoria din local disk C se umple singura... desi nu descarc nimic cand dau refresh observ cum scade din memoria libera pana se umple... daca sterg ceva memoria ocupata scade dar se umpla iar pana raman cu 0 bytes liber.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CURATA PARTITIA C - In partitia C se aduna fisierele temporare, cache de la browsere, urmele lasate de la dezinstalari..etc
1. Muta in alta partitie ceea ce vrei sa pastrezi. Partitia cu windows-ul trebuie sa fie cat mai libera. Restul ce nu iti trebuie arunci la cos si apoi arunca si cosul de gunoi.
2. Intra in Start -> All programs -> Accesories -> System tools -> Disc Cleanup ->porneste utilitarul de curatare.Sau metoda SIGURA, stergi ce este in folderele din:
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temp
C: \ Users \(Userul tau)\ AppData \ Local \ Temp
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\Installer
C:\WINDOWS\Downloaded Installations
3. Intra in bowserul de internet (Chrome,Opera, Mozilla, Others) >Optiuni>Sterge cache/datele de navigare. Succes!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SirGilbert a răspuns:

Ai un virus care se multiplica pana iti umple spatiul.
Fa-i o scanare online iar daca tot nu scapi de el formateaz-o!

| Mitrea_Octavian_1993 a răspuns:

Ai un virus incearca sa schimbi windowsu si daca problema persista schimba hard diskul, dar memoria din local disk c se umple cu fisiere temporare si ele se sterg cand se foloseste refresh eu zic sa incerci tuneup 2013 si sa stergi fisierele temporare(ele apar de exemplu de la browser)

| Craciune a răspuns:

Ai un virus. reinstaleaza windowsu, daca nu merge schimba harddisk-u