| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un Samsung galaxy a5 2016 si are slot de cartela si de card sd
exista vreo posibilitate de a baga o alta cartela in slotul de card?
unii spun ca se poate ca ar fi dual sim doar ca vad doar slot de o cartela nano si de card.
multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexander911s a răspuns:

Salut, mi l-am cumpărat şi eu când a ieşit (preţ iniţial 430Euro)
Este duos ( nu dual ), am încercat să bag două cartele (nano, logic) dar nu îmi merge decât una.
Concluzia, este un spaţiu pentru SIM şi celălalt pentru SD-CARd

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si chiar daca ai reusi, prin absurd, sa poti baga, cum crezi ca ar functiona daca nu este facut pentru asa ceva? Te-ai gandit mult?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Si ma rog ce ai vrut sa demonstrezi prin comentariul asta, campionul zilei?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ok multumesc frumos

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai inteles ce am vrut sa spun.

| dannyel86 a răspuns:

Slotul pentru card SD e pentru memorie si transfer date. Nu are nicio legatura cu SIM-ul si conectorii de pe cartela. Cum a spus si darrio2007, chiar daca l-ai introduce in port, tot nu ar functiona ca un sim.
Exista modele si cu dual sim, dar cel mai probabil tu ai cu un singur sim.

| Alexul99 a răspuns:

Daca era dual sim iti scria pe cutia telefonului sau in specificatii, dar daca nu scrie sunt sigur ca nu merge sa introduci o cartela sim in slotul de card.