| marianvaslui a întrebat:

Salut.
Mi-am instalat de curand win7, problema este urmatoarea:cand incerc sa fac update la driverul video(termin de descarcat driverul de pe nVIDIA si il instalez) mi se blocheaza calc si imi apare un ecran pe fundal albastru cu scris alb.Ce pot face ca sa pot face update la driverul video?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Telefonie"!
Ai "coborât" cu un rând mai jos când ai setat categoria.

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Să-ţi răspund şi la întrebare : îţi apare acel "blue screen" deoarece driverul descărcat de tine NU este compatibil cu Windows 7 sau cu placa video.
Caută un driver compatibil!

Toate cele bune.