| marianvaslui a întrebat:

Salut.

Mi-am instalat de curand win7, problema este urmatoarea:cand incerc sa fac update la driverul video(termin de descarcat driverul de pe nVIDIA si il instalez) mi se blocheaza calc si imi apare un ecran pe fundal albastru cu scris alb.Ce pot face ca sa pot face update la driverul video?

1 răspuns:
| Iwao a răspuns:

Nu este compatibil cu cel instalat de win 7, intra in conflict si de aici blue screen-ul. Vezi in device manager sau directx diagnostic tool (dxdiag) driverul video si versiunea.