| anonim_4396 a întrebat:

Salut,nu îmi lucrează ecranul de la telefon mobil și am mesaje necitite iar mesajele se salvează în telefon nu pe cartela cum pot sa le vad e ceva urgent! telefonul este Sony Ericsson S500i...scuzați de categorie

3 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

La acest tip de telefon, mesajele se memoreaza in memoria telefonului.Cand memoria este full, stergi mesajele sau le transferi in cardul de memorie. (Fara un display functional, este aproape imposibil).
Intri la mesaje, apoi intrari mesaje, selectezi mesajul si alegi o optiune: memoreaza in cardul de memorie sau sterge-l.

| mimirea a răspuns (pentru Petrica44):

Nu îmi lucrează ecranul nu vad nimic

| Petrica44 a răspuns (pentru mimirea):

Tocmai ti-am spus: Fara un ecran functional, este imposibil sa faci ceva! Ar mai fi o solutie, sianume sa mai ai un terminal asemanator, activezi beep-ul la taste si operezi "in oglinda" cum spunem noi...adica faci pe telefonul defect, aceleasi "operatii", ca pe cel cu ecranul normal.happy