Întrebare recomandată | adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,nu imi merge google,facebook,inkazee... crying la google arata un https taiat cu rosu(folosesc chrome, si zice asa:certificatu de securitate al siteului este revocat.Dau Funda PS:asa face si pe internet explorer, adica acolo imi spune ca nu se poate realiza conexiunea la internet.

6 răspunsuri:
| emil11 a răspuns:

Opreste firewall.

| adrianbestboy98 explică (pentru emil11):

Nimic,tot asa face crying

| mariussf18 a răspuns:

Seteaza corect ora si dat la PC.

| adrianbestboy98 explică (pentru mariussf18):

Ce legatura are ora si data cu certificatu serverelor google? sau ma rog cu ce eroare imi da acolo

| mariussf18 a răspuns:

Pai daca ai setat de ex: 12:12:2013 iar acel certificat e valabila pana pe 12:12:2012 nu mai este considerat valid si iti da acea eroare. asa am patit si eu nu vorbesc de pe pereti!

| adrianbestboy98 explică (pentru mariussf18):

Pai la mine e asa:11/22/2012 1:05