| Alverto a întrebat:

Salut, nu îmi merge să îmi fac un al doilea cont pe Instagram (am încălcat regulile acum un an) am dat și report. Ce aș putea face?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Emm... nimic?
Atat timp cat ti-au inregistrat dispozitivul ca al tau si de pe care posibilele viitoare conturi create pot fi (si vor fi) create de acelasi utilizator, este destul de evident ca nu mai esti vrut pe acea platforma.
In alta ordine de idei, ai putea crea un cont de pe alt dispozitiv si sa incerci sa te loghezi; ideal ar fi ca dispozitivul sa nu fie sau sa fi fost vreodata conectat la reteaua de internet de acasa si eventual sa fii destul de departe de zona casei tale.