| HardCore7750 a întrebat:

Salut, o intrebare putin ciudata, se intampla ceva cu telefonul meu daca il bag intr-o pung si il tin mult acolo? nu transpira sau se strica?
PS. vreau sa il tin in punga cand ma bag in apa sa ploua pe el
Ar merge?

Răspuns Câştigător
| ArmywCode a răspuns:

Daca bagi telefonul in punga si ploua, automat punga va produce condens si v-a "transpira" deoarece aerul din punga are alta temperatura decat cea a aerului de afara cand ploua.Concluzie: risti sa il strici.

4 răspunsuri:
| kissuletzz a răspuns:

Nu se intampla nimic daca iti tii telefonul in punga, dar totusi nu cred ca e sigur sa il ti in apa chiar daca e in punga

| EugenRomaniuc a răspuns:

Atat timp cat in punga nu are aer sau nu poate intra aer deloc nu se intampla nimic.Telefonul nu respira sa transpire big grin Hahahahaha. Dar mai bine nu-l baga in apa, spre binele tau

| HardCore7750 explică (pentru EugenRomaniuc):

Si daca in punga e aer, ce se intampla?

| Gabi05 a răspuns (pentru HardCore7750):

Nimic,cand ti telefonul in mana, nu ai aer pe el?
Daca toate telefoanele se stricau la aer, atunci nu ar mai fi existat telefoane