| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! Știți cumva dacă pot schimba o piesa la pc-ul pe care îl am in garanție? Vreau sa schimb tot la cei de unde l-am cumpărat și la care am garanție. Mentionez ca sunt dispus sa plătesc și extra.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Contacteaza-i, spune-le ce placa video ai si daca pot recomanda alta mai buna de pe stocul lor. Au tot interesul sa vanda si sa monteze contracost componente in calculator.winking

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai garantie pe intreaga unitate centrala, poti schimba piese numai la service-ul autorizat de vanzatorul de la care ai cumparat pc-ul. Costurile includ pretul piesei + manopera celor de la service.
Daca ai primit garantie individuala (pe fiecare componenta in parte din unitate), poti si singur sa-ti montezi piesele de schimb sau apelezi la un service care iti convine.

| PleşaMihai21 explică (pentru dannyel86):

Mi am luat întreaga unitate de la ei, și ma gândeam ca poate tot ei îmi pot schimba placa video cu una mai buna

| dannyel86 a răspuns (pentru PleşaMihai21):

Contacteaza-i, spune-le ce placa video ai si daca pot recomanda alta mai buna de pe stocul lor. Au tot interesul sa vanda si sa monteze contracost componente in calculator.winking