| Alexsterea18 a întrebat:

A comandat cineva de pe Aliexpress.com?
Problema e ca as vrea sa achizitionez un telefon de aici si ma intrebam de unde trebuie sa ridic coletul daca aleg transportul gratuit? Eu as vrea sa imi ajunga la posta din comuna(Jud.PH,Com Ciorani)

As vrea si niste recomandari de magazine de genul asta si de incredere.
MUltumesc.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Da adresa clara cand cumperi si poate o sa iti ajunga in vreo 2 luni.

Ia in considerare ca acum este perioada craciunului si a sarbatorilor de iarna si posta va fi foarte aglomerata. Iar crea free va fi crima.

In plus ia in considerare si faptul ca telefonul pe care l-ai vazut pe aliexpress este unul chinezesc. El, poate are performante fizice deosebite, dar sa stii ca tare mult conteaza si softul.

Personal mi-am luat o teapa cand am cumparat o tableta chinezeasca, mai smechera in performante ca ipad-ul si cand colo d-abia se misca. Merge la nivel de greata. Nu vreau sa o vand pentru ca nu obtin nici 30% din cat am dat pe ea. O tin ca sa imi aduca aminte ce bou am fost.

Ai grija sa nu ai aceleasi sentimente si tu...

Totusi, eu as plati posta. Nu costa mult, dar cel putin poti sa vezi pe unde este.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te complica cu telefon din afara, iar de pe un site din romnaia emagl, cel.ro

| Jipa95 a răspuns:

Cauta-ti telefonul pe eMAG, pc garage, altex, domo, media dot. Sunt printre cele mai de treaba magazine online din tara. Transportul in maxim 2-3 zile prin curier iti este asigurat.

| marcflo a răspuns:

Eu am comandat de pe Aliexpress, si de mai multe ori chiar (am peste 50 de comenzi) si pana acum sunt 99% multumit. In general am comandat produse sub 10 euro dar am comandat si o tableta de 93$ si sunt foarte multumit. Octacore, 4gb de ram ecran 10.1 se misca super repede. Oricum inainte sa comanzi citeste cu atentie aici: http://doy.ro/cum-cumpar-cum-comand-cum-platesc-ghid-aliexpress/ si apoi daca vrei sa vezi telefoane foarte bune cu preturi la fel de bune este o lista fain facuta aici: http://doy.ro/10-telefoane-cu-3gb-memorie-ram/

| Alexsterea18 explică:

NU. Vreau sa iau neaparat acel telefon.