| dymyx a întrebat:

ajutati-ma va rog cu o problema.Am problema cu PC-ul meu, am Windows 7 merge tot normal dar citeodata se opreste in loc,si nu pot face nimic se blocheaza complet, trebuie doar sa-l restartez de la butonul de la procesor alta solutie nu este, de la ce poate sa fie aceasta problema?

9 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Chestia aia se numeste freeze si apare cand placa video este supraincalzita
Incearca sa muti pc-ul intr-un loc cu ventilatie mai buna si sa mai opresti din programe

| vangaelis a răspuns:

Daca pc-ul il ai de mai demult, presupun ca trebuie schimbata sursa

| Katoky a răspuns:

Buna!
Si eu patesc la fel dar de la o vreme nu mai face asa a facut tata ceva pe la fiere si crede ca nu se face conexiunea a 2 fire sau nu e destule memorie si am cumparat memorie si merge dar nu stiu daca iti va merge si tie.Du-l la un specialist in calcuaroare sa vada problema.
Te pup!

| Romeo44 a răspuns:

Daca se stinge(opreste) inseamna ca e incins si automat se opreste.

| dymyx explică (pentru Romeo44):

PC-ul nu se stinge doar se opreste, asa cum este el, de exemplu stau pe internet, si se opreste pagina de internet asa pe loc tot pc-ul este mort!

| adybutterfly a răspuns:

Ai citit cerintele windows-ului inainte de instalare?
Cerintele finale:

Windows 7 system requirements

-1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
-1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
-16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
-DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

| dymyx explică (pentru adybutterfly):

Am citit, dar la mine PC-ul e puternic RAM 6 gb placa video 2 gb, HDD 1TB,

| Nutzuu a răspuns:

Incearca sa il tii pe o masa, deoarece are ventilatia langa baterie si "se-neaca"! laughing asa am patit si eu!

| TheBlackBird a răspuns:

Probabil e vreo problamă cu Windows-ul şi trebuie să îl reinstalezi. Mie aşa mi s-a întâmplat. Totuşi întreabă pe cineva care se pricepe.