| FleshUl a întrebat:

Am avut o placa veche veche GIGABYTE de 1 GB, s-a stricat si mi-am luat tot o placa GIGABYTE de 2 Gb cu Nividia GEFORCE 630. Este posibil sa fi instalat vechea placa de baza si de aceea nu imi merge, pot sa bag CD-ul de la noua placa in calculator si s-o instalez fara sa instalez din nou windows-ul, si daca am instalat placa buna, care sunt motivele pentru care nu imi merg?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Nam inteles aproape nimic.
Deci atunci când schimbi placa video, trebuie să dezinstalezi placa video actuală (driverul de la ea) şi să pui placa video nouă şi să îi pui driverul specific pentru placa video cea nouă.
Dacă pui 2 drivere de plăci video în calculator o să îţi facă faze.
Ce treabă are să înstalezi din nou winodws'ul? dezinstalezi placa video cea veche (driverul) si pui driverul placii video care ai luat'o si gata.