| Anonimanonimatblahblah a întrebat:

Salut TPU! Am cumparat recent un card pentru Netflix de 25 de euro si nu-mi pot finaliza contul...imi cere card de credit sau debit...cum fac?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Alt raspuns aberant de-al jassminei... incredibil!
Acele carduri nu sunt disponibile din Romania, insa cu un vpn te poti muta pe alta tara (de preferat tara pe care este cardul) si iti faci cont asa. Nu iti face griji de limba meniului si a subtitrarilor. Din setari le poti muta pe romana.

| Anonimanonimatblahblah explică (pentru CIaudiu):

Multumesc! Am incercat acum si merge!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adaugi credit cardul sau debit cardul, ce-i atat de greu?
Gift cardul este pentru prima luna cand banii se iau din acel card, dar pe viitor se iau banii din credit card sau debit card, de aceea contul nu se poate finaliza, fiindca nu are acel card.
Daca doresti sa nu mai continui dupa 1 luna, cand expira gift cardul, poti sa intri si sa-ti stergi cardul din Netflix, ei neavand cum sa-ti mai traga bani de pe el.