| Alice270246 a întrebat:

Salut, TPU! Am nevoie maaare de ajutoorr! Mi-am cumpărat niște căsti de la JBL pentru a asculta muzică și eventual pentru orele online. Căștile sunt bluetooth. Pe telefon nu am absolut nicio problemă cu ele, dar pe laptop, de când le-am conectat pur și simplu mi-a dispărut bluetooth-ul din setări și de la iconița aia mică în formă de săgeată de jos. Nu stiu ce sa ma fac! Pls ajutor!

8 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ce windows ai? ce marca de JBL ai?

| Alice270246 explică (pentru mudokins78):

Windows 10 si JBL casti audio tune 500bt

| mudokins78 a răspuns (pentru Alice270246):

Identic am si eu!
windows 10, 4gb procesor, 16 gbram, 6tb ssd, jbl500bt si se conecteaza instant!
REZOLVARE
Start/(in casuta de cautare)Device Manager/(clik dreapta pe bluethooth) dezinstalare/restart laptop!
Succes!

| Alice270246 explică (pentru mudokins78):

Mulțumesc dar dacă dau pe restart laptop nu se reseteaza la setarile din fabrica?

| Alice270246 explică (pentru mudokins78):

Oricum, am făcut exact cum ai spus tu dar pur si simplu nu îmi apare bluetooth ul acolo! Deci nu stiu cum sa explic dar a disparut de peste tot!

| Alice270246 explică (pentru Alice270246):

În setări nu îmi apare, la iconița în formă de săgeată de jos, nu, la notificări în dreapta jos nu! La notificări de obicei îmi arăta bluetooth ul în dreapta jos gen cel mai din dreapta, iar acum îmi apare Lumină de noapte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
in stanga in bara de jos de la laptop, ai o lupa si scrie,, type here to search,,. scrii acolo bluetooth si gata, l-ai gasit.

| Alice270246 explică (pentru anonim_4396):

Nu e chiar asa simplu. Inainte porneam bluetooth ul de la iconita aia de jos, dar apoi am incercat in seetings la bluetooth. A mers putin dar dupa un timp mi-a disparut la propriu butonul ala pe care il apesi sa se porneasca bluetooth. Castile sunt acolo, asociate, dar nu merg daca nu pornesc bluetooth ul, lucru pe care NU IL POT FACE.