| AlexGaming a întrebat:

Am o intrebare.
Cum sterg directx 11 pe windows 7?
Vreau sa il reinstalez ca sa imi mearga un joc.

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

Nu se poate dezinstala. Problema ta e in alta parte. Cel mult poti sa ii dai update de pe Microsoft.

| AlexGaming explică (pentru CinevaNou):

Dar cum ca il am pe 11 si 11.2 e pe windows 8 la fel si directx 12

| CinevaNou a răspuns (pentru AlexGaming):

Pentru ca face parte din sistemul de operare. Stai linistit ca ai toate versiunile de directx de la 8 incoace, nu doar 11, 11.2 si 12. Jocurile mai vechi folosesc direct x mai vechi.

| AlexGaming explică (pentru CinevaNou):

Da dar eu vreau sa joc trove.
Foloseste directx 11.

| CinevaNou a răspuns (pentru AlexGaming):

In primul rand directx ar trebui sa fie impreuna cu kit-ul jocului. In al 2-lea rand trebuie sa fie suportat de placa ta video, altfel degeaba scrie ca ai directx 11 instalat.
Trove cere minimum Intel hd 3000, deci minim directx 10.1. Ce placa video ai, si de ce esti asa sigur ca e de la directx problema ta?

| AlexGaming explică (pentru CinevaNou):

Fiindca scrie negru pe alb asa : Directx Buffer error Device removed.
De asta.

| CinevaNou a răspuns (pentru AlexGaming):

Poti sa ai probleme cu directx si daca nu ai instalat driverii video corespunzatori. Deci, ce placa video ai?

| AlexGaming explică (pentru CinevaNou):

Am una cam slaba
Mobile Intel(R) 4 expres Chipests Family

| CinevaNou a răspuns (pentru AlexGaming):

Ma indoiesc ca suporta directx 10, deapoi 10.1. Probabil iti merg doar jocurile cu directx9. Poate sa iti zica ca ai instalat directx 11, dar daca placa ta nu stie sa foloseasca decat pana la 9, nu prea ai ce face.

| AlexGaming explică (pentru CinevaNou):

Ok

10 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Intri in control panel, la unistall a program si il cauti acolo, dai click dreapta si selectezi unistall.