| Eastwood a întrebat:

revin cu o noua intrebare, ar fi bun acest laptop? La el scrie ca are pana la 3, 2 GHz, deci nu 3, 2? Sa-mi spuneti daca este bun! http://www.altex.ro/......0-free-dos

Funda!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Frecventa standard este de 2. 6ghz dar procesorul are tehnologie turbo care o poti urca pana la 3. 2ghz. Nu este un laptop foarte stralucit, cel putin nu pentru jocuri. Cumpara-l cu inredere daca vrei sa il folosesti in alte activitati ce exclude gaming-ul.

| Eastwood explică (pentru Jipa95):

Nu e bun pentru jocurile mari?

| Jipa95 a răspuns (pentru Eastwood):

Nu! Pentru jocuri ti-ar trebui asa ceva : http://www.emag.ro/......D8MGRBBBM/ dar nu te gandi ca poti rula ultimele aparitii la detalii ultra pe el. Pentru gta 4, gta v si jocuri asemanatoare ca si cerinte de sistem e ok.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt cerintele minime pentru gta v:

SO: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.4 GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 (4 CPUs) @ 2.5 GHz
RAM: 4 GB
Placa video: nVidia GeForce 9800 GT 1 GB / AMD Radeon HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11)
Placa sunet: compatibilă 100% DirectX 10
HDD: 65 GB
Unitate DVD

Eu cu procesor Intel core de 2, 2 il joc, darmite tu cu 2, 4 si mai mare, de ce sa nu? Bineinteles ca cerintele recomandate sunt altele mai mari dar minime astea sunt. Laptopul e bun dar de fapt jocurile mari NU se joaca pe laptop ci pe un pc cu conviguratii si aerisiri mari, cu ventilatoare nu gluma.