| vagaunescu a întrebat:

Am o intrebare foarte serioasa : Acum 30 minute, inainte sa postez aceasta intrebare m-am trezit si am deschis televizorul, apoi dupa vreo 4-5 minute de stat, a inceput sa ii scada din senin luminozitatea sa se vada foarte ciudat si sa se auda straniu, l-am scos din priza, dar el tot se inchidea si deschidea fara motiv, apoi a iesit fum si acum asa a ramas.
1:Se mai poate face ceva? Vreau sa mentionez ca nu se vede aproape deloc, dar suntetul este complet normal acum.
2big grinaca stiti motivul pentru care s-a intamplat incindentul, pentru a-l putea preveni pe viitor.

Multumesc de ajutor,

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Defect de rutina, ori la alimentare, ori la inalta tensiune (daca e TV cu TC).
Se intampla din cauza cedarii unui sau mai multor componente, din cauza supraincalzirii sau umezelii (praf in interior).
Cheama un depanator TV sa rezolve problema (daca merita).

3 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Ma tem ca ti s-a dus tubul. Daca e asa, doar unul nou e mai ieftin decat reparatia. Era vechi?

| vagaunescu explică (pentru Valentinaldoilea):

Il am de 5-6 luni

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru vagaunescu):

Pf, cheama un depanator, dar pune in balanta costul reparatiei si pretul unuia nou.