| SnowMc a întrebat:

am o intrebare pentru pasionatii de pc-uri.
Vreau sa pun un gtx750ti http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ sau un r7 360 Oc http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ (nu stiu ce sa aleg) si o singura placuta ram de 8gb ddr3 la 1600mhz http://www.pcgarage.ro/memorii/kingston/valueram-8gb-ddr 3-1600mhz-cl11/ pe o placa de baza asrock n68-s3 UCC si un procesor amd athlon ii x4 640 si o sursa ac 230v/50hz cu 480w, credeti ca sunt compatibile? Aveti alta sugestie pentru placa video? Multumesc mult TPU!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

2X4 GB si un 750 TI fara alimentare suplimentara. Daca mai astepti un pic, ti-l vand pe al meu cu 400 RON. EVGA SC, varianta cu OC generos din fabrica, mai are vreun an si un pic de garantie, cred. Te bagi? happy

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Compatibile, da. Bine alese, din parti. Sursa e o pocnitoare no-name din ce inteleg eu, un singur bat de ram e mai slab ca doua in dual channel, iar placa aia de baza e o antichitate. In principiu, la rezolutii sub 1600X900 o sa isi faca treaba foarte bine combinatia asta. De preferat ar fi 750 Ti-ul pentru ca consuma mai putin.

| KodrutZ a răspuns:

Stai chill breh, nu consuma nici un 400 W. 400 W e sursa recomandata, mie sistemul cu i3-2 bete DDR3-SSD+HDD-placa de sunet PCI-doua venturi pe carcasa imi suge sub 200 W din priza orice ar face. Daca iti merge 5750-ul fara probleme, nici cu 750 Ti-ul nu o sa faca nazuri.

| SnowMc explică:

Sa inteleg ca ar fi mai bune fual channel si 750ti?

| KodrutZ a răspuns (pentru SnowMc):

2X4 GB si un 750 TI fara alimentare suplimentara. Daca mai astepti un pic, ti-l vand pe al meu cu 400 RON. EVGA SC, varianta cu OC generos din fabrica, mai are vreun an si un pic de garantie, cred. Te bagi? happy

| SnowMc explică:

De ce nu, este la fel ca acel x2 windforce, are si garantie, deci e totul ok, insa nu pot promite nimic deoarece nu stiu cand o sa fac upgrade-ul probabil in o saptamana, doua. Acum depinde si de tine. Si ca o ultima intrebare daca psu-ul meu ala nonane( desi ma indoiesc ca e noname, doar ca nu stiu unde sa ma uit cred ca am dat vreo 200 de lei pe ea acum 3 ani) poate rezista la acel 750 ti care consuma 400w si 20amps avand in vedere ca hd-ul meu 5750 consuma 450w si 30 amps. Tinem legatura si multumesc de ajutor.

| SnowMc explică:

Kodrutz, cand ai de gand sa dai acel 750 ti?