| Darius392 a întrebat:

am o intrebare.Se poate monta un filtru de carbon la o aeroterma?(ventilator mic,de camera). Daca da, va rog sa postati cat mai multe detalii.Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| manuel72 a răspuns:

Nici vorba.Iti dai seama ca nu filtreaza nimic si nici aerul nu-l mai imprastie.Sunt aparate speciale pentru ionizarea si purificarea aerului.Filtrul de carbune il poti pune la o hota de bucatarie.

4 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Aeroterma? Sau ventilator? Ca nu-i acelasi lucru.La aeroterma sigur nu se poate monta, iar la ventilator nu-i vad rostul.

| Darius392 explică (pentru manuel72):

Deci la ventilator se poate monta? detalii plshappy

| manuel72 a răspuns (pentru Darius392):

Care ar fi rostul unui filtru de carbune la un ventilator? Ce fel de ventilator?

| Darius392 explică (pentru manuel72):

Pentru a filtra aerul, mirosul neplacut, orice fel de ventilator...

| manuel72 a răspuns (pentru Darius392):

Nici vorba.Iti dai seama ca nu filtreaza nimic si nici aerul nu-l mai imprastie.Sunt aparate speciale pentru ionizarea si purificarea aerului.Filtrul de carbune il poti pune la o hota de bucatarie.