| thrillex1234567891011 a întrebat:

Am o mica problema cu un laptop HP Compaq 6820s,laptopul merge perfect, nu are absolut nimic.
Dar vreau sa va spun problema minora.
Eu il tin conectat la priza fara baterie in el si cand termin de stat pe el il inchid corect, shut down.
Si il scot din priza...
Cand il bag inapoi in priza pornește automat fara butonul power! Si nu va grăbiți sa îmi spuneți ca e din bios. Am cautat si nu am gasit Restore Ac power loss.
As fi recunoscător daca m-ati ajuta! Dau funda celui mai bun răspuns!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu scoate bateria, nu scoate alimentatorul din priză, oprește-l doar din soft!

| thrillex1234567891011 explică (pentru sierra1):

Deci zici sa il tin in priza nonstop? Adica il opresc normal?

| thrillex1234567891011 explică (pentru sierra1):

Scuze man.dar am nevoie sa rezolv chestia asta nu sa o ignor, pentru ca inainte nu pornea singur cand il bagam in priza..probabil e ceva setare din control panel...

| sierra1 a răspuns (pentru thrillex1234567891011):

Da, corect