| Sammy2219 a întrebat:

Am o problema azi cand am aprins PC am inceput sa piue de 3 ori si nu se aprindea nici monitorul ce pot sa ii fac ca sa mearga. Please help me! Dau funda

Răspuns Câştigător
| xBaSaMaK a răspuns:

Salut!
Am avut acum 3 zile aceeasi problema, incearca sa misti RAMI sau sa ii cureti/stergi cu ceva apoi baga-i la loc!
Sper ca te-am ajutat, Bafta!

| Sammy2219 explică (pentru xBaSaMaK):

Mersi foarte mult problema era de la RAMi mi s-a ars un slot

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 beep-uri...pentru AMI bios de obicei indica o problema de RAM.
Trebuie sa vezi ce fel de bios ai. Poti cauta pe net o lista cu codurile de beep pentru modelul tau de bios.

| Gabi05 a răspuns:

Desfa carcasa, scoate cablul di placa video si conecteaza molex-ul. Daca nu merge, vezi poate ai cablul vga/dvi/hdmi defect

| benny34 a răspuns:

Verifica placutele de RAM, daca ai mai multe incearca sa il pornesti doar cu una din ele si pe rand cu fiecare.

| Tudor_Daniel_1997 a răspuns:

Ram-ul are probleme.