| k0sTy a întrebat:

am o problema! Cand dau Alt+Ctrl+Delete imi da o eroare de genul Task Manager are defended by administrator! Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| IonuZ_9165 a răspuns:

Salut!
1.Ai putea incerca sa scapi de acei registrii pe care ii ai in pc cu programul "Antimalware"2
2.Scrie comanda "reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f" in START->RUN. Dupa ce ai scis comanda in RUN dai enter si poti utiliza TaskManagertongue!

| vladstandard a răspuns:

Probabil ai un virus care ti-a blocat task managerul.cauta un antivirus bun...sau reformateaza tot pc-ul