| StefanN1 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema cu calculatorul, de ceva vreme cand vreau sa-l deschid la inceput imi apare mesajul " PRESS F1 TO RESUME ", apas F1 si se deschide windows si pot sa lucrez fara probleme.Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand apare mesajul iti spune si care e problema. Care e?

| dannyel86 a răspuns:

Am intalnit si eu problema la unele calculatoare, doar ca tasta pentru Resume era F2. Eu iti spun cum se rezolva temporar (sau poate definitiv), caci dupa ce am scapat de ea, din nu stiu ce motive a aparut din nou. Cred ca tine de Bios, iar in setarile lui ai optiuni Default, pe care, daca le activezi, resume F1 nu mai apare (la mine asa s-a intamplat). Analizeaza cu atentie setarile si actioneaza numai daca stii bine ce faci!

| andreiz112 a răspuns:

Da am mai vazut asta e o problema la ATAPI ca poate sa fie incompatibil inchide calculatorul din windows ca si mie parca mai mi-a aparut ceva de genu

| statham a răspuns:

Intra in bios si anuleaza Floppy Disk si nu o sa mai ai probleme si nu uita sa dai save la sfarsit. sal

| DoarUnNimeni a răspuns:

Pai cand zice f1 to resume inseamna ca windows ori nu a fost 100% inchis ori nu l-ai inchis corespunzator big grin