| GeorgeM12 a întrebat:

Am o problema cu internetul....Am un laptop pe care il conectez la internet prin cablu si patesc ca daca il conectez si intru pe net sa fac un speed test am maxim 10mb\s download si upload, ca sa am viteza normala a abonamentului trebuie sa scot cablul din laptop si sa il bag inapoi o data de doua ori sau chiar de trei ori pana sa am viteza de 90mb\s.Din ce cauza este aceasta? Va rog sa imi spuneti daca stiti. Mentionez ca daca acum de exemplu am 90mb\s la speed test,inchid laptopul si il deschid innapoi o sa am viteza mica(in cele mai multe cazuri fara ca laptopul sa fi fost miscat sau cablul de internet0, deci nu etse din cauza mufei de la laptop.

2 răspunsuri:
| GrigoreCostinel a răspuns:

E din cauza routerului.Eu am avut de la UPC si nu am avut internet o saptamana.

| GrigoreCostinel a răspuns (pentru GrigoreCostinel):

Iar atunci canda aveam... Mergea ca ***. Nu puteam vedea nici macar un video.