| iflroin1999 a întrebat:

Am o problema cu PC-u, mai precis cu lagul. Imi face lag foarte mare in orce joc as juca. Aceasta problema am avut-o si vara trecuta, iar din cate am observat doar vara se intampla, in rest pe tot parcursul anului nu am aceasta problema. L-am curatat de praf acum cateva zile si tot degeaba, l-am cautat de virusi, l-am defragmentat, am inchis programele si tot degeaba. Iar in spate unde este ventilatorul mi se intampla cateodata sa friga foarte rau ca si cum ventilatorul nu ar merge, va rog ajutati-ma, vreau sa scap de problema asta. DAU FUNDA!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frige de la procesor cred. Daca jocul e mare si forteaza procesorul iti da lag, se mareste temperatura procesorului si in cele din urma se blocheaza, se restarteaza, etc.Si pana la urma isi da duhul.

| iflroin1999 explică (pentru anonim_4396):

Chestia asta se intampla la ORICE JOC chiar si la unul din 2008

| heldeN a răspuns:

Ce procesor, placa video si cata memorie ram ai?

| iflroin1999 explică (pentru heldeN):

Procesor de 2. 81GHz si RAM 3. 50GB

| heldeN a răspuns (pentru iflroin1999):

Meh, ma intereseaza modelul procesorului nu ghz, la fel si placa video, la care nu mi-ai raspuns
Downloadeaza CPU-z, il instalezi, pentru procesor dai pe processor iar pentru placa video dai pe GRAPHICS

| iflroin1999 explică (pentru heldeN):

AMD Athlon II X2 240, NVIDIA GeForce G100

| heldeN a răspuns (pentru iflroin1999):

Pasta termica la acel procesor ai schimbat-o sau e deja piatra?
Vezi, incearca o reinstalare proaspata a windows-ului, poti avea si multi virusi

| iflroin1999 explică (pentru heldeN):

Nu stiu ce-i pasta termica, iar virusi nu am deloc.

| claudiuever a răspuns:

Salut! Ai putea sa folosesti D3doverrider
https://www.youtube.com/watch?v=3DM1f87YOPA