| Xdreaper21 a întrebat:

Am o problema la calculator.
Aseara totul era bine, puteam sa dau click pe taskbar.
Dimineata intru pe pc sa printez ceva si dintr-o data dupa ce se incarca frumos si icons si tot da un blue screen d-ala rapid ca atunci cand dai restart si revine la normal dupa cum dau click pe task bar zici ca isi da un refresh dar nu ma lasa sa deschid nimic din taskbar. A trebuit sa il pacalesc ca sa imi deschid folderul de care aveam nevoie.
Dimineata vedea netul(prin cablu) iar acum imi arata ca este bagat(stiti si voi are o lumina acolo) si il vede dar cand sa intru pe net bam nu ai net stai ce ***? Dupa vad ca si sonorul, ii dat la mute si nu il pot modifica din tastatura si inca cateva (cloud nu se incarca si zicea ca procesorul nu se incarca).
Vreo idee ce este?
Cum sa o rezolv?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| GaryOfLivia a răspuns:

Cam suna a virus.
Daca poti sa reusesti sa downloadezi malware bytes scaneaza cu el si vezi daca rezolvi.
Daca nu, reinstalat windows-ul

| Xdreaper21 explică (pentru GaryOfLivia):

Da mi-am dat seama pana la urma dar mersi oricum
Eu nu am dat download la toate cacaturile si nu stiu de unde am luat virus de asta am pus intrebare dar pana la urma am realizat ca era virus

| GaryOfLivia a răspuns (pentru Xdreaper21):

Crede-ma ca si eu stiu sa umblu pe calculatoare de cand m-am nascut si mi s-a intamplat de 2-3 ori sa iau virus chiar daca eu stiu ca n-am dat click pe nimic nasol, mai nou se iau virusi doar din file normale, nu.exe-uri cum era inainte.

| Xdreaper21 explică (pentru GaryOfLivia):

Nu am mai luat virusi de vreo 4 sau 6 ani asa ca nu prea stiu cum se activeaza virusii noi

5 răspunsuri:
| Windows10 a răspuns:

Nu stiu de cât timp ai tu instalat windows dar încearcă să-l re instalezi și vezi ca a se pot ca procesorul să fie cam uzat sau pastă termică trebuie schimbat sau hardu

| Xdreaper21 explică (pentru Windows10):

Nu cred am windowsu din vara la fel si tot calculatoru ca i-am dat upgrade si l-am facut bestie
Pana la urma am realizat ca este virus dar mersi oricum