| ONXJoker a întrebat:

am o problema la telefon. Am un Samsung Galaxy Note GT-N 7000 (primul pentru nelamuriti) cu android 4.1.2, ca sa nu mai cautati in alta parte: procesor dual core 1.4, 1 GB RAM, 16 giga.
Am un obicei de a da dupa un anumit interval de timp o resetare a telefonului la setarile din fabrica (aceasta pe care am facut-o ultima este a 3 resetare), dar, dupa ultima resetare a telefonului a inceput sa mearga foarte greu la jocuri. De cand am facult ultimul update al androidului a inceput sa mearga ceva mai greu dar nu si la jocuri. Am avut instalat Real Racing 3 si mergea destul de bine dar dupa ultima resetare merge foarte lag-uit. Mai am un joc Plant vs Zombi care in meniu merge imposibil de greu.
Am in clasa un coleg care are s2 plus (care e un mare minus mai degraba) si lui ii merge foarte bine ambele jocuri.
Credeti ca are ceva faptul ca am dat resetari prea multe sau ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Ai memorie ram? Daca nu ai inseamna ca nu merge.Frate degeaba e aglaxy note. Daca pe s3 are lag nfs most wanted? pe al tau nu e de mirare.Nu iti face griji dac nu ai mem ram cauta pe net un program. funda?

| ONXJoker explică (pentru bogboy101):

What? Ba astia de la TPU corecteaza comentariile, hmm... peste al tau vad ca au sarit.
Citez: "Ai memorie ram?" baiete ori nu sti sa citesti ori n-ai formulat bine. Am spus in primul paragraf dotarile telefonului
Eu n-am zis ca are lag telu eu am zic ca am avut jocul RR3 inainte si mergea destul de bine avea niste lag-uri, dar infine. Am dezinstalat aplicatia si a trecut ceva timp am dat resetarea si dupa resetare merge cu lag-uri dar nu mai sunt infime ba din potriva...
Si n-am inteles faza cu "n-ai ram cauta pe net un program" ce e asta? la ce te-ai referit?

| bogboy101 a răspuns (pentru ONXJoker):

In primul rand pot sa spun ca esti prost.Nu iti mai spun nimic. Descurcate singur.

| ONXJoker explică (pentru bogboy101):

Eu unu nu am am avut intentia de a te jicni.
Daca nu ai habar si nu sti sa citesti care e problema mea, nu te mai baga. Am pus o intrebare simpla la care ai dat un raspuns departe de ce aveam eu nevoie. Invata sa citesti cu atentie!
Citez: "Nu iti mai spun nimic", baiete,... nici nu mi-ai zic ceva util pana acum. In capul tau nu stiu ce iti imaginai.
Dar eu tot vreau sa ma faci sa inteleg cum ai ajuns tu la faptul ca eu nu am rami. Si nici faza cu programul.
Te rog lamure-stema!

| bogboy101 a răspuns (pentru ONXJoker):

laughing).