| PrinAlexandruGabriel1200 a întrebat:

Salut, am un s 2 plus care a fost actualizat la android 4.2.2. Mergea foarte bine, cam 2 luni, apoi a inceput sa intre greu in galerie asa ca i-am dat o resetare din fabrica. primele 4-5 incercari de a intra in galerie au fost perfecte, apoi a inceput sa mearga din nou greu. Asta era singura problema. Acum merge totul greu se inchide uneori si trebuie sa ii scot bateria ca sa il pot porni. se blocheaza... am instalat clean master si cm security si am vazut ca aveam 2 lucruri ineregula. ceva era stricat, neimportant, si trebuia sa mai verific ceva. acum nu cred ca mai are nici un virus dar merge tot greu. nu mai vreau sa il resetez din fabrica pentru ca ma tem sa nu se strice. am auzit ceva de upgrade si update. nu stiu ce inseamna. credeti ca m-ar putea ajuta? si daca fac lucrul acesta nu vreau pe calculator cu nu stiu ce programe... vreau sa pot direct de pe telefon. ati inteles voi ce problema am pentru ca cineva sigur este specialist in asta. va rog frumos sa ma ajutati. si DA bineinteles ca

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Neaparat sa mergi cu el la firma de unde l-ai cumparat, o sa-l trimita la service iar in 13/15 zile o sa iti revina in posesie!

Răspuns utilizator avertizat
| h3llboy666 a răspuns:

Recomandarea mea este sa-l duci la service de telefoane mobile. Problema ar putea fi din cauza unor aplicatii. Totusi intra la setari>>aplicatii apasa pe fiecare aplicatie si debifeaza "show notification" si la aplicatia "google play" dezinstaleaz-o sau daca nu o poti dezinstala atunci dezactiveaz-o. Sa imi trimiti un raspuns daca iti merge mai bine dupa ce ai facut ce ti-am zis.

| PrinAlexandruGabriel1200 explică (pentru h3llboy666):

Am uitat sa zic ca telefonul nu este nou. L-am primit de la cineva