| LeEuu a întrebat:

am o problema... Mai mereu cand lucrez cu un program, acel program imi foloseste 30-40% CPU si dupa ce il minimizez scade foarte rapid la valori normale straight face Si des CPU este 100% chiar daca acele programe deschise in task manager nu fac atat nici daca le pun de 3 ori valoarea care o au acolo. straight face

P.S : Am windows 8, procesor Intel(R) celeron(R) CPU B830, 1.80 Ghz si 4 GB ram.

Va rog ajutati-ma, primul raspuns concret primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Senzaționalul a răspuns:

Trebuie schimbată pasta termo de la procesor happy

| ombladon a răspuns (pentru Senzaționalul):

Pasta termoconductoare, nu are nici o legatura cu solicitarea procesorului...

| Senzaționalul a răspuns (pentru ombladon):

Ba da happy.
Am avut aceeași problemă ca el/ea, am schimbat pasta și s-a văzut o diferență considerabilă.

| ombladon a răspuns (pentru Senzaționalul):

Visezi degeaba, daca pasta termoconductoare nu este buna singurul lucru care se intampla, este ca temperatura procesorului o sa urce, dar nu are legatura cu solicitarea lui...

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta gratis si fa o curatenie si optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml