| andrei9834 a întrebat:

Salut TPU-Am o problema. Mi-am instalat linux mint si na nu stiam ca nu ma pot juca jocuri pe el gn nfs cs etc si m-am gandit sa-mi pun windows 7 inapoi dar problema e ca atunci cand bag stick il buteaza si dau install windows si cand ma aduce la partiti imi zice ca nu gaseste nici o partitie dar cand bag sa instalez linux imi apar partitiile va rog eu mult sa ma ajutati va rog ca innebunesc. Recunosc ca am fost prost ca am bagat linux dar acu vreau sa bag windows inapoi.Dau funda 100% la cel care ma ajuta sa imi pot baga winsows 7 inapoi pe leptop.Multumesc

Răspuns Câştigător
| alexalex234 a răspuns:

Incearca sa boot-ezi de pe un dvd windows-ul.

| andrei9834 explică (pentru alexalex234):

Ms mersi mersi mult!

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu o să meargă ce a zis utilizaorul anterior. Gândeşte logic. Care rahat e diferenţa dacă bootezi d epe DVD sau USB? Partiţiile Linux sunt în alt "format" decât alea de Windows. Descarcă softul din link-ul de mai jos, bootează cu el şi şterge tot hardul. După instalează Windows. Şi lasă Linuxul în pace. E un OS incredibil de bun, dar nu pentru începători şi nu e folosit pentru ce crezi tu că e folosit.

http://www.majorgeeks.com/files/details/active_killdisk.html

| andrei9834 explică (pentru Gizăz):

A mers ce a zis ala

| Gizăz a răspuns:

Sau mai bine nu te băga cu softul ăla. Îţi poţi strica grav PC-ul dacă nu te pricepi şi văd că nu prea. Fă altfel.

Când bootezi Windows-ul, nu da Install Now, ci Repair your Computer. După dă click pe Command Prompt. Scrie în el "bootsect /nt60 SYS /mbr". Exact aşa, dar fără ghilimele. Dă restart şi ia-o de la capăt. Acum o să îţi vadă partiţiile. Formatează tot, ŞTERGE-LE, şi creează altele.