| eNeqe a întrebat:

Am problema cu Pc.Am windows 7 de 2 luni. A mers perfect pana acum 2 saptamani. Cand am deschis Pc intr o zi aparea: WELCOME si trebuia sa astept circa 5-7 minunte pentru a se deschide. Mi a facut asa mai multe zile iar acum mi s-a deschis pe safe mode(adica arata ca si cum l ai deschide pe safe mode). Cine stie ce problema am sau cum sa fac sa fie ca inainte?

Răspuns Câştigător
| adybutterfly a răspuns:

În Windows Explorer, mergi la "Tools" » "Folder Options…":
În fila "View", mergi la "Advanced settings":
Ajuns aici, bifează caseta:
Show hidden files and folders
Și debifează caseta:
Hide protected operating system files (Recommended)
- Incearca sa schimbi calitatea culorilor trecand de la 32 de biti la 16 biti. Acest lucru il poti face urmand pasii: Click dreapta pe Desktop -> Properties -> Settings iar la Color Quality sa fie pe Medium (16 bit).

- Defragmenteaza Harddisk-ul: Click dreapta pe partitia unde ai instalat Windows -> Tools -> Defragment Now... -> Defragment

- Cick dreapta pe My Computer -> Properties -> Advanced -> Performance -> Settings si aici bifezi optiunea Adjust for best performance. Ok -> Ok

| eNeqe explică (pentru adybutterfly):

Mersi mult da nu stiu cum se da funda laughing

| mnthseby a răspuns (pentru eNeqe):

happy