| Galu0Vlad a întrebat:

am si eu o problema : Am un card Micro SD de 16 GB. Il pun in adaptor de la Panasonic si dupa pun adaptorul intr-un cititor de carduri. Totul bine. Cand il pun in PC mi-l citeste, mi-l deschide dar dupa 10-20 de secunde se blocheaza tot PC-ul. Ce pot face? Dau FUNDA. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Trebuie sa opresti autorun-ul, sa nu mai porneasca dupa ce l-ai conectat la computer! Daca ai reusit asta poti intra pe el. Sa ai un antivirus cu update-urile la zi. Poti instala eset!
Instaleaza si malware anti-malware (exista varianta free). Incearca mai intai cu Eset!
http://www.eset.ro/antivirus/free-download.php (trial 30 de zile)!
http://forums.techguy.org/windows-xp/1136976-autplay-popping-up-when-i.html
http://www.autorunremover.com/download.html

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Formateaza-l!

| Galu0Vlad explică (pentru K0sti):

Am date importante pe el, alta modalitate nu e?

| Galu0Vlad explică (pentru K0sti):

Alta solutie nu e? Am nevoie de datele acelea

| K0sti a răspuns (pentru Galu0Vlad):

Incearca pe alt sistem!

| MskDesign a răspuns:

Ai incercat pe alt pc? Nu este normal ca un memory card sa iti blocheze tot. Daca voi avea timp voi face un videotutorial despre recuperarea datelor de pe dispozitivele de stocare.

| Galu0Vlad explică (pentru MskDesign):

Multumesc, ar fi chiar folositor.

| Galu0Vlad explică (pentru MskDesign):

Si pe alt PC se blocheaza.

| Galu0Vlad explică:

Alta modalitate nu e? Am nevoie de datele alea