| Vladutzutvi a întrebat:

am si eu o problema cu PC-ul, l-am cumparat acum 2 saptamani si cand vreau sa il sting sa ii dau shut down face ce trebuie, se stinge. Daca apas pe o tasta de la tastatura porneste, m-am uitat prin BIOS si n-am gasit nimic. Inca o problema ar fi atunci cand ii dau sleep, fece ce trebuie dar dupa un timp( aproximativ 6-8 min) porneste si nu stiu ce sa ii fac. Va rog daca puteti sa ma ajutati.Mentionez ca am Windows 8 PRO. Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Psycho777 a răspuns:

Pune windows 7...Astia de la Microsoft au un fel de regula, un win bun, un win de rahat:
win xp - bun
win vista - rahat
win 7 - bun
win 8 -rahat.
Asta e regula lor...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Psycho777):

Si win xp e naspa.

15 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Tot mai bun e windos xp happy cher daca nu e asa performat dar sincer e mai bun chr daca uni zic ca sa demodat happy e mai bun decat uun windos 7 sau 8 happy parerea mea se intretine mai usor happy un pc cu un xp

| Vladutzutvi explică (pentru Axys):

Stiu dar l-am folosit in continuu timp de 4 ani, si crede-ma, mi s-a luat de el.

| Tagaso a răspuns:

Resetează bios, pe placa de bază ai un jumper cu trei pini, lângă care scrie CMOS, mută jumperul pe pinul din mijloc și cel opus, după 1 minut îl pui cum a fost la început,dacă nu găsești jumperul,scoate bateria,pornește pc fără, după care-l oprești pui bateria la loc, intri în bios pentru a seta data și ora, apeși F10, baftă.(Nu uita să-l decuplezi de la curent înainte)

| Vladutzutvi explică (pentru Tagaso):

Tagaso,multumesc de raspuns am m-ai facut asta si inainte(la unitatea ce a veche) dar la asta nu pot ca e in garantie si daca desfac unitatea...

| CMaria21 a răspuns:

Sincer nu am mai auzit sa ma interesez sa ma dumiresc!

| mirciu1234 a răspuns:

Cheama un informatician si eu am patit-o m-a costat doar 10 lei sa mi-l repare.

| Moshoo a răspuns:

L-ai cumparat cu windows 8 instalat gata?
Ca daca da e o problema.

| Vladutzutvi explică (pentru Moshoo):

Nu,l-am instalat eu.:-s

| Moshoo a răspuns (pentru Vladutzutvi):

Control panel-hardware and sounds-power option.
Si te joci cu setarile.

| Teo4ro a răspuns:

Vezi ca atunci cand ii dai shut down... ii da de fapt hibernate... de aceea porneste la simpla apasare a unei taste

| Vladutzutvi explică:

Alte idei? Ca de instalat alt windows nu vreau, si sa chem un informatician...nu am pe cine chema.Eu ma refeream la ceva setarithinking Mersi oricum pentru ajutor, si da stiu, ma multumesc greu.

| Anonimmmul a răspuns:

Scoate-l din priza funda?

| Vladutzutvi explică (pentru Anonimmmul):

Am incercat si nu a mers.

| kkosmynn a răspuns:

Incearca sa instalezi alt windows, de exemplu windows 7 sau daca vrei windows 8 instaleaza o alta versiune.
Problema asta am avut-o si eu, dar pe windows xp. Cand apasam enter parnea calculatorul, acum am win 7 si nu mai face asa.

Sper ca te-am ajutat

funda plz happy