| traianoty a întrebat:

am si eu un pc mai slabut cu ram de 1.5, proccesor de 3.0 ghz( Intel, single core) si placa video 256 mb ( Nvidia geforce) si sistemul merge pe 32 bit, as dori sa stiu daca windows 7 ar merge bine pe el si ce versiune de windows ar fi cea mai buna

Răspuns Câştigător
| dannytama a răspuns:

Windows 7 home edition, desi ar fi bine sa consulti site-ul asta sa vezi daca e compatibil in totalitate sa nu faci vreo boacana. : http://arstechnica.com/......ompatible/

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope, stai calm cu prostiile. Windows XP e cel mai bun pentru sistemul tau, asta cel putin atita vreme cit nu te decizi sa treci in tabara Linux...

| DenisIonut01 a răspuns:

Windows 7 Home dar o sa iti mearga usor greu, depinde cate aplicatii bagi pe el.

| Catalin_Adrian_Neagu_1989 a răspuns:

Aceleasi specificatii doar ca 1gb ram, si merge w7 bine pe el

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine XP!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat eu, nu merge win 7. Cel mai bine merge xp sp 3. Nu forta sistemul, ti-l arde.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai nu o da in fasole... de unde ai scos asemenea povesti?

| Λndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) Cum asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Pai ce se intampla daca iti da erori peste erori si si forjeaza rpocesorul.Ii strica procesorul, nah, e bine?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Λndrei):

Pai cred ca-i creste temperatura, nu crezi?laughing
sau poate la mine era vb de collere?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, e o prostie ce zici tu, se vede ca vorbesti din povesti la gura sobei. Un calculator desktop montat cum trebuie si cu componente de calitate (nu ma refer la servere sau eu stiu ce rachete) trebuie sa mearga 24/24 in full load luni intregi fara probleme. Ca o sa se miste ca un cartof sistemul lui cu WIndows 7 e una, dar ca ar pati ceva fizic e cu totul alta.
P.S. Am avut un sistem cu sursa pocnitoare chinezeasca, condensatori umflati pe placa de baza, procesor overclockat si a mers in conditiile astea cam 2 ani, 24/24 fara sa ii crape nimic. Asta dupa ce mersese vreo 3 ani inainte sa i se umfle condensatorii aia. Am incercat sa repar placa de baza, omuletii imi schimbasera condensatorii dar se pare ca era bulita ceva mai tare, asa ca am lasat-o in plata ei si am pus procesorul/memoria si ce mai era prin el pe alta placa de baza, ar merge si acum bine mersi daca ar fi nevoie, doar ca nu il folosesc, zace intr-un colt. Pe sistemul respectiv (Athlon XP 1700+ dus la 2000+, 512 RAM) am avut pus Windows Vista cind aparuse si, desi eram sub cerintele minime, faceam bine mersi tutoriale video de Vista.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Ti-ar merge si Windows 7, dar pentru pc-ul tau iti recomand XP.

| SouLIce a răspuns:

Ai ram suficient pentru windows 7 dar cred ca ai un pc destul de vechi si nu cred ca vei gasi drivere compatibile pe windows 7

| KoaLaBoY a răspuns:

Eu am PC de 2.0 ghz si-mi merge PERFECT Win7, recomand cu incredere @

| darkusss a răspuns:

Windows vista 64 bit ar fi cel mai bun pentru pc-ul tau daca vrei sa te joci si jocuri.
Win 7 o sa mearga destul de bine dar o sa porneasca greu. Funda?