| Hardy2000 a întrebat:

Am si eu un Samsung TREND LITE si el are memoria interna de 4g si doar 2 g pot folosi asa ca mi-am luat un card de 8g dar nu stiu cum pot sa instalez jocuri in card.Cine ma ajuta si pe mine va rog big grin

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Deschizi programul, jos ai 4 taburi mari. Te duci pe "app manager" si sus in dreapta ai "move". Te duci pe el si ai sa gasesti tot ce ai instalat. In stanga, sus, iti apare cat salvezi (sute MB...), le marchezi pe toate si jos ai "move to SDcard"

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu poti instala jocuri pe card decat daca faci root la telefon, ceea ce e foarte riscant deoarece il poti strica. Instaleaza Clean Master pe care il gasesti in google play si cu el poti muta partial sau total anumite jocuri.

| Hardy2000 explică (pentru horia2012):

Cum le mut?

| horia2012 a răspuns (pentru Hardy2000):

Deschizi programul, jos ai 4 taburi mari. Te duci pe "app manager" si sus in dreapta ai "move". Te duci pe el si ai sa gasesti tot ce ai instalat. In stanga, sus, iti apare cat salvezi (sute MB...), le marchezi pe toate si jos ai "move to SDcard"