| Sika13 a întrebat:

am un iphone 4s si mi-s-a dus modulul de wi-fi, am cautat pe net si am gasit un modul.dar acest modul este si de wi-fi si de bluetooth..bluetooth-ul imi merge la telefon dar wi-fi nu imi merge....are vreo legatura?

6 răspunsuri:
| robandu99 a răspuns:

Ai cumva activat modul avion... daca nu fi mai explicit te rog..cum adica modul.i eu am 4s si nu inteleg ce zici.

| Sika13 explică (pentru robandu99):

Modulul sau antena wifi...nu imi functioneaza wifi la el si am gasit piesa sa o inlocuiesc si am vazut ca aceea piesa e wifi/bluetooth adica si wifi ai bluetooth pe aceeasi antena, acelasi cip si nu stiu cum se face ca bluetooth-ul imi merge iar wifi nu

| robandu99 a răspuns (pentru Sika13):

Am inteles.dar nu merge nimic la wifi? Adica poti face switch(activare wifi)?

| Sika13 explică (pentru robandu99):

Nu merge nimic am modulul de wi-fi dus...dar ma intrteb daca s-a dus ala de wi-fi si e legat wi-fi cu bluetooth pe acelasi modul cum se face de bluetooth imi merge iar wi-fi nu...

| robandu99 a răspuns (pentru Sika13):

Daca telefonul e inca in garantie dul la un service Apple ..fiindca tine de ei sal repare..Bafta!

| Sika13 explică (pentru robandu99):

Il am din 2011 nu mai am garantie la el sad