| CosmyCool a întrebat:

am vazut de ceva vreme pe facebook ca se posteaza clipuri xxx.Este un virus sau ce este, si daca da de ce nu sesizeaza nimeni problema la facebook ca se mai uita si copii de 10 ani si pot fi afectati psihic destul de grav.Am vazut la un prieten ca a postat cineva(nu el) pe pagina lui astfel de filmulete.
Cum de nu a sesizat absolut nimeni aceasta problema.
Problema tind sa precizez ca am vazut-o de acum 3 saptamani iar azi vad la altcineva astfel de clipuri.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un virus nu e niciun film por.no iar copiilor de 10 ani le este interzis facebook ul, de aiai nici nu isi pot face cont

| CosmyCool explică (pentru suntserios):

E foarte greu sa minti si sa scrii ca nu ai 10 ani ca sa-ti faci un cont.Eu am dat doar un exemplu acum pot sa fie si 13 14 ani.
Iar in primul rand nici nu trebuie sa aiba, de exemplu poate esti cu cineva langa tine cand intri pe facebook si dai peste asa ceva.

| Fatamuntilor a răspuns:

Vazut,sesizat,rezolvat! Probabil virusul s-a raspandit. Poti raporta asfel de problema!

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Am auzit ca este un virus. Oricum...
Copiii de 10 ani vad asa ceva?
Inteleg, este o problema destul de mare dar totusi, Cosmy, sa fim seriosi, cam toti copiii de la 12 ani in sus stiu deja "lucrurile acelea" iar unii dintre ei intra de bunavoie pe site-uri de genul.

Eu unul nu am vazut nimic *nu intru prea des pe facebook* insa, daca este un virus asa cum se spune, cel mai probabil se lucreaza de zor la inlaturarea acestuia.

Probabil ca a sesizat multa lumea aceasta problema... dar vezi tu, nu se scapa atat de usor de chestii de genul.

Pentru moment este vina parintilor daca isi lasa copiii mai mici de 10 ani pe facebook.
Copiii mint de multe ori la varsta, de obicei pun la varsta +20 de ani insa nu conteaza chiar asa de mult...

Pana la urma parintii stiu ca "odraslele" lor stau pe site-uri de genul deci sunt constienti de eventualele "riscuri".

O sa se remedieze cu timpul.
Succes!

| PsihopatX3 a răspuns:

Facebook-ul e pentru cei care au peste 16 ani.

Normal că este un virus care s-a răspândit foarte repede, cam greu se va termina cu asta.