| MihocSilviu a întrebat:

aparatul Nikon D5100 cu obiectivul 18-55 mm este bun,poti face poze profesionale sau iti trebuie un aparat mai bun, daca da spune-ti voi unul mai bun.

Dau funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E bun. mai ales daca esti la inceput.
peste ceva timp iti cumperi un obiectiv ceva mai performant. insa daca ai un 5100 sunt destui care te pot invidia.

| AdyColt a răspuns:

Banuiesc ca nu esti atat de profesionist incat sa iei unul scump.

| MihocSilviu explică (pentru AdyColt):

Nu sunt profesionist, inca studiez....intrebam daca aparatul Nikon d5100 cu obiectivul 18-55 mm este cat de cat profesional, pentru cadre trase in natura sau pe strada, poti realiza poze de calitate cu el?