| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi fac un calculator mini, si pana acum m-am decis asupra urmatoarelor componente:
Carcasa Thermaltake Element Q cu sursa de 220W
Gigabyte H61N-D2V
Un procesor Intel cu video integrat
Memorie RAM, inca nu m-am decis, ceva de 8GB sau 16 GB

Este bine? Mai dati-mi va rog sfaturi cu ce componente aer trebui sa pun. Nu il voi folosi pentru gaming(prea mult) ci pentru internet si jocuri cu grafica mai simpla.

5 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Pentru ce vrei tu 4GB RAM este suficient.
Ce buget ai pentru achizitie?
HDD ai? SATA sai IDE?
Cand vrei sa faci achizitia?

| Tomas123 a răspuns (pentru IulianP):

Bugetul este de cam 1500 de lei. Trebuie sa imi cumpar un HDD, as prefera unul SATA.

Răspuns utilizator avertizat
| IulianP a răspuns (pentru Tomas123):

Pai daca tot ai 1500 RON mergi pe un procesor i3 3220 care are o integrata mai buna decat G2020.
Asta ar fi recomandarea mea: http://bit.ly/HTPC-1500RON

Răspuns utilizator avertizat