| AdiZNoni a întrebat:

As dori sa intreb daca este cineva care stie un service de incredere care poate inlocui un ecran de protectie de iPad 4. Am fost la Orange dar mi s-a zis ca nu se baga si ca cel mult mi-l pot inlocui pentru o suma cam mare. este aproape cat am dat eu pe tableta si nu mi se pare ok. Vreau ceva pana in 700 de lei. Am scapat din greseala tableta de la nici 20-30 de cm pe jos (a cazut pe colt si dupa pe spate) si cu husa cu tot si ecranul de protectie s-a spart destul de rau. Tableta merge normal, dar imi e frica sa o las asa.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sfat: cumpara ecranul de protectie de pe ebay sau online, adica sa il cumperi tu cu mana ta. Adica un magazin de gen http://www.magazingsm.ro/piese-telefon/touchscreen-ipad-4-alb-12680 sau mai sunt(pe eba is mai ieftine dar livrarea e mai enervanta+ ca dureaza mai mult). Exista si pe negru daca vrei. Apoi iei frumos touch-ul ala, mergi la un service gsm, si il rogi sa iti schimbe piesele. O sa iti ceara 100 lei, MAXIM 200 pe manopera. Si asta e tot. La service la Orange am intalnit cazuri in care telefonul la ei nou era 900 lei la cartela, si service-ul cerea pe ceva de gen 1400 lei...

| AdiZNoni explică (pentru sltlp):

Mersi mult, am gasit un service care ti-l face fara sa cumperi ecran, e mai scump cei drept dar e cam acelasi lucru daca l-as cumpara eu separat.

1 răspuns: