| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

astazi mi-am cumparat o placa video Nvidia GeForce 730 si dupa ce am montato pe calculator nu mi-a recunoscuto, acuma am placa video incorporata Nvidia GeForce 7025/nForce 630a si am aflat de la un baiat ca trebuie sa "opresc" placa dedicata din bios, ma ajutati si pe mine va rog?!

Răspuns Câştigător
| CristiChristian1999 a răspuns:

Intra în device manager găsește placa intri la proprietăți apoi driver și disable

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Baiatul respectiv are dreptate. Placa integrata intra in conflict cu cea externa, pe care sistemul nu o recunoaste pana nu o dezactivezi din Bios pe cea inclusa in placa de baza (integrata). Cand deschizi sistemul, de fiecare data, pe ecran negru, iti apar cu scris alb date despre sistemul tau (Bios, rami, placa video, dispozitive fizice). Observa ce producator de Bios are pc-ul tau, ca sa incerc sa-ti dau instructiuni corecte.
Link-uri sugestive ai aici:
http://imgur.com/BYmsQpP
http://imgur.com/sV9PebD

| AnNéVidoff a răspuns:

Daca nu e de la driver nu stiu ce poate fi frate...tongue

| Sergiu_Dreghici_1990 explică (pentru AnNéVidoff):

Cum sa dau dislabe la placa video incorporata si sa trec pe cea dedicata?