| vladelvis a întrebat:

care credeti ca este cel mai bun telefon la ora actuala?

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe cel care te reprezintă și îți este util în funcție de nevoile tale!
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns:

Ala la care tine bateria cel mai mult, ala e cel mai bun telefon. Scosesera de curind Nokia unul care statea in standby vreo luna si tinea vreo 12 ore de convorbire. Ala e telefon, prostiile gen S3, Xperia, iPhone samd sint tablete castrate cu functie de telefon. Daca vrei ceva care chiar sa merite, iti iei un Note 2 - la ala macar nu iti moare bateria dupa o zi de folosire nu prea intensa. http://www.emag.ro/......EH9XKBBBM/

| Cronki a răspuns:

Lenovo P770
Tehnologie de la IBM, pret acceptabil, de remarcat este bateria - cea mai mare baterie montata vreodata pe un telefon mobil de 3500mAh Timp de asteptare 26 zile | Timp de convorbire 29 ore

http://www.dualsim.ro/......oducts.php

| valentingb a răspuns:

Astept sa inceapa productia telefoanelor elastice, a celor de la Samsung, Sony si Motorola. Atunci voi alege din ele. Momentan pot sa iti spun ca S3 se incalzeste foarte tare, Iphone nu a mai venit cu ceva uimior de mult, dar imi plac preturile celor de la Allviewlaughing.

| SouLIce a răspuns:

Samsung galaxy s3

| SpecialistIT a răspuns:

Dpmdv, cel mai bun telefon la ora actuala este Nexus 4 de la LG in parteneriat cu Google: http://www.mediadot.ro/......mera-black

Bafta!

| Weider a răspuns:

O sa fie S4 in curand cel mai bun telefon.

| KodrutZ a răspuns (pentru Weider):

... cu conditia sa tina bateria macar 4 zile in conditii de utilizare medie.

| Weider a răspuns (pentru KodrutZ):

Sa tina 4 zile? Doar daca nu-l folosesti, atunci tine, majoritatea telefoanelor care au android, precum Samsung S2, S3, Nexus, Nokia, Sony tot tine o zi daca folosesti internetul des in aceea zi, chat, stiri, facebook etc... tine o zi. Momentan e normal sa tina si S4 o zi, pana evolueaza lumea si cu bateriile. Cum a fost la inceput primele telefoane care bateria era ditamai si tinea 1 zi.

| KodrutZ a răspuns (pentru Weider):

Prostii. Sint telefoane de acum 10-12 ani care merg si acum ca in prima zi, iar prostioarele astea cu touchscreen rar prind sa faca macar 4 ani. Au ajuns deja dincolo de necesar cu puterea de calcul, ce-ar fi daca ar lucra si pe partea de baterie si imbunatatire a softului existent? Nu, las' ca e mai practic sa scoata cite un update inutil de hardware in fiecare an-maxim doi ani si sa faca prostii sa dea banii aiurea pe ele. Durata de viata a bateriei nu e o prioritate...
P.S. Revenind, se poate - vezi Samsung Note 2, ignorat de multi fiindca reclama agresiva se face la Galaxy si tot tontu' stie de el - phabletu' ala e demonstratia ca DACA SE VREA, SE POATE.

| Weider a răspuns (pentru KodrutZ):

Doar daca stii cum sa ai grija de telefon, nu ai treaba. Tot apar telefoane mai sofisticate, software mai sofisticat, procesor, camera etc... Cum sa le pui la un telefon care nu suporta update-urile noi? Normal ca trebuie sa cumperi daca vrei sa ai asa ceva. Sa inlocuiesti motorul de dacia cu motor de pagani zonda se poate? Nu, trebuie sa cumperi cu tot ca sa fie bine.

| KodrutZ a răspuns (pentru Weider):

Minte-ma, Pinochio, minte-ma, minte-maaaa! Sper ca stii bancul... fix ca in bancul ala e treaba cu update-urile la asa-zisele telefoane de azi care numai telefoane nu mai sint. Tu chiar vrei sa imi zici ca are cineva nevoie de QUAD pe telefon? Sa fim seriosi! De multe ori, hardware-ul vechi nu mai primeste suport software nu fiindca ar fi prea slab, ci fiindca trebuie' sa se vinda si asta nou...

| gmxromania78 a răspuns:

Eu zic Galaxy Note 2 raport calitate/pret.

| TheDifference a răspuns:

S3. O sa scoata S4 in curand, deci S4 o sa fie.

| Calininio a răspuns:

Desi sunt un Apple guy, trebuie sa recunosc ca dupa parerea mea cel mai bun telefon scos pe piata pana acum e Nexus 4.

| Raptorz a răspuns:

Samsung Galaxy S4

| Treistariustar a răspuns:

Cel mai bun telefon este HTC M8 nu din specificati ci dupa cum ruleaza http://bit.ly/1suWYQb

| QµeeК a răspuns:

S3 / IPhone 5!

| DJAL3X a răspuns:

IPhone 5 sau Note II

| Puficilika a răspuns:

Samsung Galaxy SIII

| xK1nD3rX a răspuns:

Dupa pararea mea Allview P7 are un ecran de 4.75 [ mai mare ca S3 ] Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich un procesor mai bun ca S3 etc. Are performante foarte inalte. Sau Note II care are Android 4.1.1 JellyBean. Bafta big grin